
19 квітня 2023 року відбулася двостороння робоча зустріч соціальних партнерів – Профспілки працівників освіти і науки України та Міністерства освіти і науки України – для обговорення актуальних освітянських питань та викликів у період дії воєнного стану та окреслення подальших шляхів їх ефективного вирішення.
Від галузевого міністерства участь у роботі заходу взяв Оксен Лісовий – Міністр освіти і науки України, профспілкову сторону представили Голова Профспілки Георгій Труханов та заступники Голови Профспілки Ольга Чабанюк і Сергій Романюк.
У межах робочої зустрічі було обговорено актуальні освітянські питання, серед яких – бюджет галузі, удосконалення освітнього законодавства, оплати праці освітян та інших питань їх соціально-економічного захисту.
Під час конструктивної розмови між галузевим Міністерством та Профспілкою було досягнуто розуміння важливості спільних дій у вирішенні означених питань та подальшого соціального діалогу в інтересах освітян та молоді, яка навчається.
- Де українці можуть безкоштовно отримати психологічну допомогу
- ХРИСТОС ВОСКРЕС!
- З ВЕЛИКОДНЕМ!
- Воскресіння Христове – одне з найважливіших християнських свят
- Верховна Рада України прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у питанні надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу (реєстр. №8378). Законом внесено зміни до статті 51 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, якими в обов’язковому щорічному підвищенні кваліфікації педагогічних працівників шляхом перерозподілу кількості годин, передбачених для цього, виділено не менше 10% загальної кількості годин на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у питанні надання психологічної підтримки учасників освітнього процесу. Прийняття відповідних змін зумовлено тим, що повномасштабна війна російської федерації проти України критично впливає на стан психологічного здоров’я учасників освітнього процесу та безпосередню організацію навчання. Зокрема, частина учнів перебували чи перебувають безпосередньо в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території, а отже стали свідками фізичного, сексуального чи психологічного насильства, інших психотравмуючих подій, тому сучасний педагог має володіти інформацією щодо психологічної травми та техніками допомоги здобувачам освіти, має вміти організовувати освітній процес, у тому числі в укритті, спілкувалися з дітьми, що пережили психотравуючі події чи втратили близьких, мати компетентності щодо побудови уроку з врахуванням виключення певних потенційно травмуючих для дитини тем. За матеріалами – Ліга Закон