
В умовах війни українці можуть отримати безкоштовну психологічну підтримку на спеціальних онлайн-сервісах та «гарячих лініях», що займають цим професійно.
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій нагадали, куди можна звернутися по допомогу.
Сервіси, які надають безкоштовну психологічну допомогу
ВартоЖити
У кол-центрі #ВАРТОЖИТИ працює лінія кризового консультування. Отримати психологічну допомогу можна за номером 55-22 з 11:00 до 19:00 по буднях.
Національна психологічна асоціація
Платформа працює у форматі первинної психологічної допомоги. Консультації надаються у телефонному режимі або через відеозв’язок для мешканців зі всієї України. Телефон гарячої лінії: 0 800 100 102.
«Розкажи мені»
Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – можете залишити заявку на цій онлайн-платформі.
Lifeline Ukraine
Гаряча лінія працює цілодобово. Звернутися за допомогою можна за номером 73-33 або написати повідомлення за посиланням.
«Людина в біді»
Безкоштовні психологічні консультації надають за номером: 0 800 210 160.
За матеріалами – Мінреінтеграції
- ХРИСТОС ВОСКРЕС!
- З ВЕЛИКОДНЕМ!
- Воскресіння Христове – одне з найважливіших християнських свят
- Верховна Рада України прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у питанні надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу (реєстр. №8378). Законом внесено зміни до статті 51 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, якими в обов’язковому щорічному підвищенні кваліфікації педагогічних працівників шляхом перерозподілу кількості годин, передбачених для цього, виділено не менше 10% загальної кількості годин на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у питанні надання психологічної підтримки учасників освітнього процесу. Прийняття відповідних змін зумовлено тим, що повномасштабна війна російської федерації проти України критично впливає на стан психологічного здоров’я учасників освітнього процесу та безпосередню організацію навчання. Зокрема, частина учнів перебували чи перебувають безпосередньо в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території, а отже стали свідками фізичного, сексуального чи психологічного насильства, інших психотравмуючих подій, тому сучасний педагог має володіти інформацією щодо психологічної травми та техніками допомоги здобувачам освіти, має вміти організовувати освітній процес, у тому числі в укритті, спілкувалися з дітьми, що пережили психотравуючі події чи втратили близьких, мати компетентності щодо побудови уроку з врахуванням виключення певних потенційно травмуючих для дитини тем. За матеріалами – Ліга Закон
- Верховна Рада України прийняла закон щодо змін у підвищенні кваліфікації педпрацівників