
Великдень або Воскресіння Христове – одне з найбільших релігійних свят в році. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям.
У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування.
Воскресіння Сина Божого, Ісуса, поряд з Різдвом та Трійцею вважається найважливішим церковним святом. Шанують його як католики, так і православні.
Великдень пов’язують із жертвою, яку приніс Христос за гріхи людей.
Крім фізичної праці, у Великодній день існує кілька інших заборон. Зокрема, не можна:
- сваритися, лаятися, лихословити;
- викидати освячені продукти;
- ходити на кладовище;
- вінчатися.
Великдень для християн є одним із найважливіших свят, зі своїми традиціями, звичаями та великою вірою у перемогу життя над смертю. У неділю на Великдень родини, зазвичай, збираються разом за одним столом, щоб згадати всіх, кого немає, поспілкуватися та будувати плани на майбутнє.
Щиро вітаємо всіх спілчан зі Світлим святом Воскресіння Христового й бажаємо мирного неба над головою, непереможної віри, добра та злагоди в кожному домі.
- Верховна Рада України прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у питанні надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу (реєстр. №8378). Законом внесено зміни до статті 51 Закону України “Про повну загальну середню освіту”, якими в обов’язковому щорічному підвищенні кваліфікації педагогічних працівників шляхом перерозподілу кількості годин, передбачених для цього, виділено не менше 10% загальної кількості годин на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у питанні надання психологічної підтримки учасників освітнього процесу. Прийняття відповідних змін зумовлено тим, що повномасштабна війна російської федерації проти України критично впливає на стан психологічного здоров’я учасників освітнього процесу та безпосередню організацію навчання. Зокрема, частина учнів перебували чи перебувають безпосередньо в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території, а отже стали свідками фізичного, сексуального чи психологічного насильства, інших психотравмуючих подій, тому сучасний педагог має володіти інформацією щодо психологічної травми та техніками допомоги здобувачам освіти, має вміти організовувати освітній процес, у тому числі в укритті, спілкувалися з дітьми, що пережили психотравуючі події чи втратили близьких, мати компетентності щодо побудови уроку з врахуванням виключення певних потенційно травмуючих для дитини тем. За матеріалами – Ліга Закон
- Верховна Рада України прийняла закон щодо змін у підвищенні кваліфікації педпрацівників
- Розмір мінімальної зарплати пропонується підвищити: зареєстровано законопроєкт
- Ухвалено концепцію безпеки закладів освіти
- Мінсоцполітики роз’яснює, як оформити пенсію за кордоном