
Здорове харчування дітей та підлітків є важливою передумовою зменшення ризику серцево-судинних захворювань, діабету та раку як у дитячому, так і дорослому житті.
Нещодавно на сайті Міністерства охорони здоров’я України з’явилися оновлені Методичні рекомендації щодо здорового харчування дітей у навчальних закладах.
Фахівці міністерства ретельно проаналізували меню шкіл та дитсадків і тепер запрошують громадськість до обговорення нових норм.
Проект наказу «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо здорового харчування дітей у навчальних закладах» розроблено для впровадження рекомендації ВООЗ, положень Віденської декларації щодо харчування та неінфекційних захворювань у контексті політики «Здоров’я – 2020» (2013 р.) та Римської декларації, підписаній на Другій міжнародній конференції з харчування (2014 р.).
Прийняття проекту наказу сприятиме зменшенню ризику набору зайвої ваги дітьми та підлітками, вірогідності захворювань на ожиріння, серцево-судинні захворювання, діабет і рак у дитячому та дорослому віці за рахунок обмеження калорійності харчових продуктів та страв, доступних у навчальних закладах, зменшенню споживання солі, цукру та жиру у складі харчових продуктів.
Фахівці впевнені, що для досягнення поставленої мети у навчальних закладах доцільно не дозволяти продаж та використання для приготування страв у навчальних закладах продуктів із надмірною калорійністю та надмірним вмістом солі, цукру, насиченого жиру та трансжиру.
За матеріалами МОЗ України
- Умови призначення пільгової пенсії та виплати грошової допомоги при виході на пенсію педагогам
- Відбувається об’єднання фондів соціального страхування
- Роботодавець зможе перевірити за відкритим реєстром, чи дійсний диплом працівника
- Гарантії працівникам шкіл в оплаті праці та при наданні щорічної відпустки
- Оплата листків непрацездатності зовнішнім та внутрішнім сумісникам